חיפוש
תוכנית חינוכית
מחויבות אישית
תכנית חינוכית חברתית
תכנית יעוצית חינוכית
פעילויות שנעשו

תכנית חינוכית חברתית

רכז חברתי: הרב אהרן רוזנבאום

תפקידו העיקרי של בית הספר, לרמותיו ולדרגותיו , נחשב מאז ומתמיד כהקניית ידע והכשרת הדור הצעיר לקראת החיים. בית הספר הוא אפוא בעיקרו מסגרת המחייבת הספק חומר והישגים לימודיים. משמעת, סדר ומידה רבה של נוקשות הם מאפיינים הכרחיים למוסד זה.

הצד הרגשי של הילד ושל הנער נמצא מקופח במסגרת בית הספר. הצורך הנפשי- רגשי של כל אדם, ובמיוחד אדם צעיר בגיל הרך והמתבגר, הבא לידי ביטוי בשירה, במשחק, באומנות, בפעילות חברתית, בספורט בשעשוע – זקוק למסגרת חינוכית בלתי רשמית. הרגשות הפועמים בלב התלמיד מחפשים לעצמם אפיקי ביטוי חופשיים ובלתי מחייבים. נחוצה מסגרת משלימה, חינוך משלים.

אתם זוכרים את הטיול , עם המדריך ההוא יאיר...

אם תפנו ותשאלו הורים, אחים גדולים, מה הן החוויות הזכורות להם מימי הישיבה התיכונית או האולפנה, אם תשאלו את עצמכם מהן החוויות הזכורות לכם מימי בית הספר היסודי- קרוב לודאי שמקום נכבד יתפסו הטיולים, השיחות, הפעילויות החברתיות וימי הסיור. אם תשאלו בוגרים העוסקים בחסד ובנתינה או המשרתים בישיבת הסדר או בצבא מה הביא אותם דווקא לשם, רבים יזכירו את השיחה של האדם בעל העוצמות, את האנשים הגדולים איתם הם נפגשו במהלך שנותיהם בישיבה, הפעילות במהלך הטיול השנתי ועוד.

כל אותן פעילויות, כל אותם מפגשים ואירועים הם חלק ממה שאנו עושים במסגרת החינוך החברתי. אותו רובד במכלול פעילויות בית הספר ההופך אותו ממוסד להקניית דעת, לבית מחנך, מעשיר ומרחיב אופקים המחבר אתכם להוויה האישית, החברתית והלאומית שלנו.

התוכנית השנתית של פעילות החינוך החברתי בבית הספר מכוונת להענקת כלים וידע באמצעות התנסות חווייתית, עם כל אותם נושאים, תוך שימת דגש על התאמה לכל שכבת גיל. בכל פעילות, אנו מנסים לשלב בין התכנים החינוכיים לבין הנאה ועניין, אנו מאמינים כי כשנהנים יותר, מרותקים יותר- מפנימים יותר.

בשנת הלימודים תשע"ב נעסוק בתחומים שונים ומגוונים בפעילויות, טיולים, ימי סיור ושל"ח, שבתות משותפות, מפגשים עם אנשים מרתקים שמגלמים באישיותם ובסיפורי החיים שלהם תובנות משמעותיות, ימי עיון, ימי ספורט, פעילויות בין שכבתיות בין המחזורים השונים, והמון חוויות שמעצבות ובונות את האישיות שנו כפרטים וכחלק מעם ישראל. שתהיה לכולנו שנה מוצלחת ומלאת פעילויות ואתגרים!

לוח תוכנית חינוכית לפי חודשים:
אלול
תשרי - חשון - כסלו
טבת - שבט
אדר - ניסן
אייר - סיון

  מפת האתר | צור קשר  
מצפה נבו מעלה אדומים 025900448      
Signed by  סידיטק - בניית אתרים