חיפוש
עלון החטיבה
הודעות הנהלה
מהנעשה השבוע
ובשבוע הבא
ברכות

מהנעשה השבוע

סמינריון בירושלים- כיתות ח' יצאו לירושלים ביום שני ליום סמינריון שני מבין שניים. במהלך היום סיירנו בבית הרב קוק בירושלים ובהמשך פצחנו כתבי חידה במרכז העיר, סיימנו בביקור במוזיאון אסירי המחתרות. יישר כוח גדול למחנכי הכיתות הרב ברכיהו, הרב זיו והרב שמואל כהן על הכנת היום המושקע ולמורה אירית סבתי ושעזרו בליווי התלמידים.

מסיבת בר מצווה ז': ביום שני, התקיימה מסיבת בר מצווה לתלמידי כיתות ז' להורים והשנה -גם לסבים ולסבתות!  במהלך הערב נערכו כינוסים כיתתיים בהם הציגו הורים את התהליך שליווה את כתיבת עבודות השורשים וצפינו במצגת עבודות השורשים של ילדי הכיתה (המצגות מצ"ב להודעות) וכל אחד קיבל אלבום דיגיטלי של שורשי המשפחה – מזכרת שתלווה את בני המשפחה לשנים רבות. בהמשך זכינו לשמוע ברכות מפי ראש הישיבה הרב פרנקל, נציג ההורים מר רונן ביטון ונציגי התלמידים דוד ואיתן רייבי, צפינו במצגת שהציגה את הפעילויות החברתיות השנה ובהמשך קיבלנו שי - סידור בהוצאת קורן מתנת הישיבה, ואוהל, אולר לדרמן או תיק גב איכותי - מתנה מוועד ההורים. יישר כוח גדול לכל מי שטרח להצלחת הערב המושקע מורים, מחנכים, תלמידים והורים.

ערב כיתה ח2: ביום שלישי  תלמידי כתה ח2 יחד עם המחנכים הרב ברכיהו והרב דוד הפיקו ערב כיתה לסיום השנה. הערב הופק כולו על ידי ועד הכיתה וכלל משחק מחפשים את המטמון, חדר בריחה וסעודת ליל ראש חודש "על האש". כל הכבוד לחברי הועד: ליעד פור, יצחק מזרחי, אחיה כהן, אלישע זולדן  ונוה יובל ושאר העוזרים ולכל הכיתה- על נוכחות של 100% של התלמידים.

יום ספורט לתלמידי החטיבה התקיים ביום רביעי אחה"צ. יישר כוח לכיתות הזוכות: בכדורסל – ז'2, בכדורגל –ח2, בכדורעף –ח2 ולמורה לחנ"ג יונתן ליכטנבאום על הובלת היום.

ר"ח תמוז חל השבוע בימים רביעי וחמישי. כידוע בימי ר"ח על התלמידים להגיע עם החולצות הלבנות של התלבושת. הכיתה שמגיעה עם אחוז החולצות הלבנות הגבוה ביותר זוכה בצ'ופר כיתתי. הזוכה השבוע היא כיתה  ח2יישר כוח!

 

לקראת הבגרות בגמרא יצאה כיתה י"א לשבוע ישיבה בישיבת כוכב יעקב יחד עם המחנך הרב יהודה מורג. מעבר ללימוד לקראת הבגרות, שמעו התלמידים שיעורים מרבני הישיבה ובמעגל הסיכום שמענו שהביקור בישיבה מאוד השפיע על התלמידים והם מחכים כבר לפעם הבאה. יישר כוח גדול לרב מורג על היוזמה הברוכה וליווי התלמידים לאורך שלושת הימים (כולל לינה).

סדנת קווסט בנושא איכות הסביבה – התקיימה אתמול לכיתות ז'-ח'. משחק קווסט נייד הינו שילוב בין משחקי הרפתקאה לוגית למשחקי בריחה מחדר. גילינו יחד, כצוות, למה נועדו חפצים, כלים ומתקנים, וכיצד ניתן להשתמש בהם, כיצד להפעיל אותם וכיצד לפתור כמה מן הבעיות. למדנו על פתרון יצירתי של בעיות: המשחק סייע לפתרון בעיות יצירתי בכך שהוא הציב את הצוותים בסיטואציות שבהן יש תחילה ללמוד את השטח, לבצע הערכת מצב. בהמשך הגענו לאתגרים בדמות הבעיות עמן התמודדנו בסיבוב הראשון. בהמשך , פתחנו רעיונות עם חברי צוות אחרים, ואז הצענו פתרונות אפשריים. האלמנטים השונים במשחק הורכבו כך שיש לבצע את כל אלה תוך זמן קצר מאוד, כך שברוב המקרים היינו צריכים לפעול אינסטינקטיבית, בלחץ של זמן, מתוך אילוצים – כמו במציאות, בעולם העסקי.

 פנימיה (1) – ערב סיכום ופרידה מהשמיניסטים – תלמידי הפנימייה יצאו לפעילות מיוחדת בירושלים ואחרי סבבים של פרגון הדדי נפרדנו מהשמיניסטים שהובילו המון תהליכים בפנימייה השנה. היתה חוויה מיוחדת! 

פנימיה (2) – תלמידי הפנימיה יצאו לערב סיום שנה ברחצה לילית בבריכה בכפר אדומים. לאחר מכן התכנסו בפארק שמיר לסעודת על האש כיד המלך, סיכומים ופרידות. יישר כוח למנהל הפנימייה מאיר כהן ולמדריך הפנימיה שלומי כהן על הובלת הפנימיה במשך כל השנה.

מצ"ב עלון הפנימיה מסכם השנה.

 

אל המגרש העירוני – כיתה ט' יצאה לפעילות סיכום שנה במגרש העירוני עם מחנך הכיתה הרב נפתלי פלהיימר וחצר"מ הכיתה אריאל חזן.

 

שירת הע"ח ויד לקשיש – כיתה י' יצאה, בהובלת המורה להיסטוריה ד"ר יצחק גייגר, לסיור בשכונת מוסררה ורחוב שבטי ישראל לאורך גבולות הקו העירוני כולל ביקור במרכז "יד לקשיש". התוועדנו לעולם מיוחד ושונה. מסכם ד"ר גייגר:פגשנו ביד לקשיש, מקום בו זקנים מיעוטי הכנסה באים, עובדים בכל מיני מלאכות בין 8-12 ומקבלים שם גם ארוחת צהריים ודואגים להם. מה שהם עושים נמכר בחנות שלהם  וההכנסות מהמכירה הן כ-30% מהמימון של המקום. עובדים שם כ-300 זקנים מכל ירושלים, מעדות שונות. גיל ממוצע: 80. בנוסף בסיור ולקראת הסיור עסקנו בתנועת הפנתרים השחורים. אחת התמונות היא עם מר שמעון לוי, שהיה איש הפנתרים השחורים. הוא סיפר לתלמידים על התנאים הכלכליים והביטחוניים הקשים (ירי מהירדנים) ועל פעולות המחאה והאלימות של הפנתרים השחורים והמעצרים שלו בגלל פעולות אלו.

ערב כיתה ח1: אמש התקיים ערב כיתה באזור כיכר יהלום עם החינוכאי הרב ליאור זיו.  לאחר משחקי גיבוש עשינו מעגל שיח מסכם שנה וסעודת סיום ראש חודש מ"הפלאפל התימני". חתמנו בתפילת ערבית. יישר כוח לרב זיו על היוזמה ולחברי וועד הכיתה על ארגון ערב כיתה מהנה וטעים.

מהקוראן לעם ישראל – הבוקר, שמענו, כיתות ז'-ט' את שיחתו של גר הצדק, ירון אברהם. ירון שגדל במשפחה בת עשרים ילדים, היה נער מחונך, למד בצורה מעמיקה את הקוראן ועשה תפנית משמעותית בחייו ו... תשאלו את הבנים מה היה בהמשך.

 

  מפת האתר | צור קשר  
מצפה נבו מעלה אדומים 025900448      
Signed by  סידיטק - בניית אתרים