חיפוש
תוכנית חינוכית
מחויבות אישית
תכנית חינוכית חברתית
תכנית יעוצית חינוכית
פעילויות שנעשו

פעילויות שנעשו

נושאים חינוכיים
בחודש חשוון התקיימו בחירות מקדימות בישיבה, לבחירת שני נושאים
חינוכיים: הקהל ולמען ציון - שנעסוק בהם השנה, ראש הישיבה, הרב פרנקל הציג את הנושאים השונים שקבעו נציגי התלמידים מכל מוסדות החמ"ד ומתוכם בחרו תלמידי הישיבה (מכיתות ז'-יב') את הנושאים שנעסוק בהם במהלך השנה. במישור הפרטי נבחר הנושא: "דור המסכים" ובמישור הכללי – לאומי נבחר הנושא: יש"י – יחד שבטי ישראל העוסק בסוגיות אחדות ישראל – בין חובשי כיפה לחובשי כיפת שמים (דתיים-חילוניים).

סימנריון הקהל
יומו הראשון של סמינריון הקהל יוחד לעיסוק בנושא: דור המסכים. בסמינריון השתתפנו בסדנאות ובפעילות עם המחנכים, שמענו הרצאה של חוקר המשטרה גלעד האן שדיבר על סיכונים וסיכויים ברשת האינטרנט, וצפינו במופע על עולם וירטואלי של הצמד אייל וישי. את הסצנות הנחה הרב אלי שיינפלד שהוסיף אח"כ ממדים חינוכיים להתמודדות עם אתגרי המסכים.

ביום השני של הסמינריון עסקנו בנושא יש"י: יחד שבטי ישראל. שמוענו את סיפורה של דסי ליקסנברג שהקימה בית קפה לנוער בסיכון ולנערים בעלי תסמונת דאון, ובהמשך הפיקה הצגה בהשתתפות הילדים החריגים. לאחר מכן השתתפנו בסדנאות עם תלמידי שכבת ט' מתיכון 'דקל וילנאי' שעסקו במשמעות וביכולת הנתינה שלנו כפרטים וכקבוצה. לאחר מכן שמענו את סיפורו המרתק של יוסף יפיצי שנחטף בתימן בגיל צעיר, אולץ להתאסלם וסייע למדינת ישראל כמוסלמי. בסיום היום לאחר סדנאות נוספות נפגשנו עם הרב רפי טוויל (סא"ל מיל') מישיבת המאירי, שדיבר על ההגדרות של צדיק מול רשע ויכולתנו להיות שותפים על כלל עמ"י בבניין הרוחני של האומה.  מפת האתר | צור קשר  
מצפה נבו מעלה אדומים 025900448      
Signed by  סידיטק - בניית אתרים